Nowe dowody osobiste pod koniec 2018 roku

Pod koniec 2018 roku możemy się spodziewać nowych elektronicznych dowodów osobistych. Będą one integrowane z innymi dokumentami, np. prawem jazdy czy kartą ubezpieczenia zdrowotnego.

– Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad wprowadzeniem elektronicznych dowodów z MSWiA i resortem zdrowia – poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Według minister Streżyńskiej dowody elektroniczne tak zwane e-dowody będą gotowe w 2018 roku. Mają być zintegrowane z prawem jazdy, kartą ubezpieczenia a nawet z kartą bankową.

– To jest projekt, który odziedziczyliśmy kompletnie niewykonany po poprzednikach. W ramach tego projektu nic nie zrealizowano, więc zaczynamy kompletnie od początku – dodała minister. Trwa obecnie ścisła współpraca na szczeblu ministerialnym.

(fot. Ministerstwo Cyfryzacji, źródło: PAP)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.