Nowe domy nie przyłączą się do sieci gazowej. PSG wyczerpała środki inwestycyjne

skrzynka gazowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Polska Spółka Gazownictwa wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych. PSG przyznaje, że aktualnie nie ma pieniędzy na przyłączanie kolejnych odbiorców do sieci gazowej.

Nowe domy na razie nie przyłączą się do gazu

„Duże zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej spowodowało, że środki inwestycyjne spółki na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji przyłączeniowych” – poinformowała Polska Spółka Gazownictwa w środowym komunikacie.

Jak podaje spółka, w 2021 r. wydała ponad 260 tys. warunków przyłączenia do sieci i zawarła umowy na realizację 135 tys. przyłączy.

„W związku z pełnym zarezerwowaniem środków inwestycyjnych Polska Spółka Gazownictwa czasowo wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych” – taką wiadomość otrzymali klienci spółki.

PSG informuje, że pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji.

„O możliwości realizacji nowych przyłączeń PSG będzie na bieżąco powiadamiać przyszłych klientów” – dodała spółka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.