Nowe autobusy wyjadą na ulice Lublina. ZTM podpisał umowę z Warbusem

Nowe autobusy wyjadą na ulice Lublina. ZTM podpisał umowę z Warbusem - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
fot. ztm.lublin.eu

Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę z nowym przewoźnikiem Warbus z Warszawy. Od grudnia na lubelskie ulice wyjedzie 30 fabrycznie nowych autobusów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wybrał przewoźnika, który jeszcze w tym roku będzie obsługiwał kilkanaście tras. Od grudnia spółka Warbus z Warszawy będzie woziła pasażerów na trasach linii nr 3, 6, 8, 10, 17, 18, 23, 37, 42, 45 i 55. Kontrakt został zawarty na 8 lat i opiewa na kwotę 113,9 mln zł.

– Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę ze spółką Warbus z Warszawy na świadczenie usług przewozowych 20 autobusami przegubowymi i 10 o standardowej długości 12 metrów – informuje Monika Fisz z biura prasowego ZTM Lublin.

Przewoźnik musiał spełnić warunki, jakie ZTM w Lublinie postawił w przetargu. Wszystkie pojazdy muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2016 roku oraz spełniać minimum normę emisji spalin EURO VI. Te wymagania wpisują się w strategię ZTM, który zapowiada stworzenie nowoczesnej i ekologicznej komunikacji miejskiej w Lublinie.

Wszystkie nowe pojazdy zostaną w barwy miejskie Lublina. Tapicerka będzie zawierać wzór miejski „Lublin – miasto inspiracji”. Ponadto będą to pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i biletomaty.

Rozpoczęcie świadczenia usług nowym taborem nastąpi 15 grudnia br. Autobusy 18-metrowe, w dzień powszedni będą kierowane do obsługi, m.in. linii nr: 8, 10, 17, 18, 42 i 55, zaś pojazdy 12-metrowe obsłużą linie nr: 3, 6, 23, 37 i 45.

Kolejne nowe pojazdy przyczynią się do wzrostu jakości świadczonych usług oraz komfortu podróży. Kompleksowa odnowa taboru, zarówno autobusowego jak i trolejbusowego, była możliwa przede wszystkim dzięki realizacji projektu unijnego „Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie”. Przypomnijmy, że ostatnie rozstrzygnięte postępowanie przetargowe zaowocowało skierowaniem do obsługi liniowej 16 nowych autobusów przegubowych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czego nie została wybrna lubelska firma np IREX? Czy miasto chce zniszczyć potencjalną lubelską konkurencje?

  2. Firma Irex to nie firma lubelska.Bulwersujące jest to że ZTM wyprowadza pieniądze z Lubelszczyzny