Nowe autobusy wyjadą na ulice Lublina. ZTM podpisał umowę z Warbusem

fot. ztm.lublin.eu

Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę z nowym przewoźnikiem Warbus z Warszawy. Od grudnia na lubelskie ulice wyjedzie 30 fabrycznie nowych autobusów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wybrał przewoźnika, który jeszcze w tym roku będzie obsługiwał kilkanaście tras. Od grudnia spółka Warbus z Warszawy będzie woziła pasażerów na trasach linii nr 3, 6, 8, 10, 17, 18, 23, 37, 42, 45 i 55. Kontrakt został zawarty na 8 lat i opiewa na kwotę 113,9 mln zł.

– Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę ze spółką Warbus z Warszawy na świadczenie usług przewozowych 20 autobusami przegubowymi i 10 o standardowej długości 12 metrów – informuje Monika Fisz z biura prasowego ZTM Lublin.

Przewoźnik musiał spełnić warunki, jakie ZTM w Lublinie postawił w przetargu. Wszystkie pojazdy muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2016 roku oraz spełniać minimum normę emisji spalin EURO VI. Te wymagania wpisują się w strategię ZTM, który zapowiada stworzenie nowoczesnej i ekologicznej komunikacji miejskiej w Lublinie.

Wszystkie nowe pojazdy zostaną w barwy miejskie Lublina. Tapicerka będzie zawierać wzór miejski „Lublin – miasto inspiracji”. Ponadto będą to pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i biletomaty.

Rozpoczęcie świadczenia usług nowym taborem nastąpi 15 grudnia br. Autobusy 18-metrowe, w dzień powszedni będą kierowane do obsługi, m.in. linii nr: 8, 10, 17, 18, 42 i 55, zaś pojazdy 12-metrowe obsłużą linie nr: 3, 6, 23, 37 i 45.

Kolejne nowe pojazdy przyczynią się do wzrostu jakości świadczonych usług oraz komfortu podróży. Kompleksowa odnowa taboru, zarówno autobusowego jak i trolejbusowego, była możliwa przede wszystkim dzięki realizacji projektu unijnego „Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie”. Przypomnijmy, że ostatnie rozstrzygnięte postępowanie przetargowe zaowocowało skierowaniem do obsługi liniowej 16 nowych autobusów przegubowych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Firma Irex to nie firma lubelska.Bulwersujące jest to że ZTM wyprowadza pieniądze z Lubelszczyzny

  2. Czego nie została wybrna lubelska firma np IREX? Czy miasto chce zniszczyć potencjalną lubelską konkurencje?