Nowa infrastruktura za 5,6 mln zł na cmentarzu komunalnym na Majdanku

Cmentarz na Majdanku z nowa infrastruktura 2
Nowa infrastruktura techniczna na cmentarzu komunalnym na Majdanku | Miasto Lublin

Nowe ciągi komunikacyjne, oświetlenie, a także punkty poboru wody. Zakończyły się prace związane z budową nowej infrastruktury na cmentarzu komunalnym na Majdanku.

Prace objęły ponad 164 tys. m2 terenu cmentarza na Majdanku, w jego południowej części. W sektorach S7-S14 wykonano asfaltowe alejki o łącznej powierzchni blisko 12,4 tys. m2, o wielowarstwowej podbudowie i szerokości wynoszącej od 1,5 do 5 metrów.

Wzdłuż środkowej alei głównej prowadzącej od wejścia na cmentarz, pomiędzy sektorami S5 i S6, wykonano dwa pasy nawierzchni o szerokości 4,4 m z zieleńcem po środku. Wzdłuż wszystkich głównych alejek między sektorami zamontowano oświetlenie – łącznie 88 latarni z lampami LED na żeliwnych słupach o wysokości 4,5 m.

Ponadto zagospodarowano ponad 30 tys. m2 terenów zielonych. W miejscach krzyżowania się ciągów pieszych, między sektorami, wykonano 15 placów gospodarczych z pojemnikami na odpady oraz studzienkami. Teren uzupełniono ławkami z drewnianym siedziskiem.

W ramach robót sanitarnych zbudowano ponad 1,5 km sieci wodociągowej, w tym 14 punktów poboru wody, przy których zamontowano 15 żeliwnych zdrojów ulicznych. W miejscu dużej kumulacji wód opadowych powstały 3 duże studnie chłonne o średnicy 1,8 m, których zadaniem jest przejęcie spływającej deszczówki i odprowadzenie jej do gruntu.

Prace nad budową nowej infrastruktury na cmentarzu komunalnym rozpoczęły się ubiegłej jesieni i zakończyły w listopadzie tego roku. Obecnie obiekt czeka na zgodę na użytkowanie. Łączna wartość robót budowlanych wyniosła 5,6 mln zł, w tym z zakresu branży elektrycznej 578 tys. zł, sanitarnej 545 tys. zł.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 powstał w 1976 r. i jest największą nekropolią nie tylko w Lublinie, ale w całej wschodniej Polsce. Aktualnie na cmentarzu komunalnym (łącznie z cmentarzem przy ulicy Białej) jest pochowanych jest ponad 67 tys. osób.

Cmentarz na Majdanku z nowa infrastruktura 5
Nowa infrastruktura techniczna na cmentarzu komunalnym na Majdanku | Miasto Lublin
Cmentarz na Majdanku z nowa infrastruktura 3
Nowa infrastruktura techniczna na cmentarzu komunalnym na Majdanku | Miasto Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.