Nocy pożar domu na lubelskich Bronowicach. Siedem osób rannych, dwie ciężko (wideo)

Do pożaru doszło w nocy z wtorku na środę przy ul. Majdanek w dzielnicy Bronowice w Lublinie. Z budynku ewakuowano 17 osób, z czego 7 zostało rannych.

 

Strażacy dostali zgłoszenie w środę o godz. 00:24. Na ul. Majdanek 10 płonęły dwa pomieszczenia w domu dwukondygnacyjnym. Po dotarciu strażaków na miejsce, płomienie wydostawały się na zewnątrz budynku.

 

W akcji gaśniczej brało udział 7 zastępów straży pożarnej, w tym 27 strażaków. Strażacy nie ustalili jeszcze przyczyny pożaru, lecz wstępnie można mówić o wycieku gazu, ponieważ w kuchni wybuchła 11 kg butla z gazem.

 

Z budynku ewakuowano 17 osób, a siedem trafiło do szpitala. Dwie osoby są ciężko poparzone i zostały przetransportowane do Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej.

 

Akcja gaśnicza trwała godzinę i 45 minut. Straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

 

WideoWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.