Nocny pożar mieszkania w Lublinie. Pięć osób, w tym dziewczynka, trafiło do szpitala z objawami zatrucia

Wóz straży pożarnej na sygnale
Wóz straży pożarnej na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Do groźnego pożaru doszło w niedzielę 16 czerwca w Lublinie. Pożar wybuchł w budynku wielorodzinnym przy ul. Olechnowicza w dzielnicy Wrotków.

Mieszkanie spłonęło doszczętnie

Zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Olechnowicza służby ratunkowe otrzymały w niedzielę (16.06) o godz. 03:47. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, w tym 16 strażaków, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Po dojeździe strażacy zastali wydobywający się ogień z okien mieszkania na drugim piętrze. Jeśli chodzi o lokatorów, trzy osoby już znajdowały się na zewnątrz. Pozostali mieszkańcy budynku również ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

W wyniku pożaru łącznie pięć osób potrzebowało pomocy, w tym troje lokatorów mieszkania, w którym wybuchł pożar. Poszkodowani z objawami zatrucia dymem zostali przetransportowani do szpitala na badania.

Mieszkanie w obecnym stanie nie nadaje się do użytku, uległo całkowitemu spaleniu. Działania jednostek ratowniczo-gaśniczych zakończyły się około godz. 05:00. Straty powstałe w wyniku pożaru wstępnie oszacowano na kwotę 150 tys. zł.

Przyczynę pożaru będzie wyjaśniała teraz policja i biegły z zakresu pożarnictwa.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mieszkańcy 3 piętra zostali przez dym i płomienie uwięzieni w swoich mieszkaniach
    Pożar wybuchł na 1 piętrze