Nocny pościg ulicami Lublina za kradzionym samochodem. Policjant oddał strzały

Mężczyźni kradziony samochodem uciekali przed policją ulicami LSM. Kierowca wpadł w poślizg i uderzył w znak. W pojeździe policjanci znaleźli duże ilości narkotyków.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie pierwszej w nocy przy ul. Zana. Policjanci z wydziału wywiadowczego zauważyli, że kierowca audi wykonuje na drodze niepewne manewry. Postanowili go zatrzymać, ale nie zareagował on na znaki funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Podczas ucieczki mężczyzna wpadł w poślizg i uderzył w znak drogowy.

Jeden z pasażerów rzucił się do ucieczki pieszo. Policjant dogonił go po kilkuset metrowym pościgu. Wcześniej wykorzystał broń służbową oddając trzy strzały w powietrze.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyźni w wieku 24, 32 i 40-lat. Podczas przeszukania ich samochodu policjanci ujawnili prawie 70 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

32-letni kierujący został poddany badaniu testerem na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik okazał się pozytywny. Pobrano od kierującego krew do badań. Niebawem okaże się jakie narkotyki zażył.

Samochód, którym jechali został skradziony 5 października w Lublinie, natomiast tablice rejestracyjne w Lubartowie.
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara do 10 lat więzienia, natomiast za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.