Nocne wichury na Lubelszczyźnie. W kulminacyjnym momencie bez prądu było ponad 30 tys. odbiorców

Powalone drzewo przez silny wiatr
Powalone drzewo przez silny wiatr | fot. Adobe Stock

W nocy z czwartku na piątek przez Lubelszczyznę przeszedł niż „Niklas”, który mocno dał się we znaki mieszkańcom oraz służbom. W wyniku silnych wichur w woj. lubelskim w kulminacyjnym momencie bez prądu było ponad 30 tysięcy odbiorców. Obecnie sytuacja powoli się stabilizuje.

Powalone drzewa i konary uszkadzały linie energetyczne

Na skutek nocnej wichury, która przeszła przez województwo lubelskie, bez prądu w kulminacyjnym momencie było ponad 30 tysięcy odbiorców. W nocy bez energii elektrycznej byli między innymi mieszkańcy Jabłonny, Trawnik, Stężycy, Baranowa, Ryk, Czemiernik i Terespola. To właśnie w tych miejscowościach sytuacja była najtrudniejsza.

Obecnie (stan na godz. 9:30) bez prądu pozostaje około 500 odbiorców. Jak nas poinformował Karol Łukasik, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja, wyłączenia nastąpiły na skutek silnego wiatru. Drzewa upadały na linie energetyczne i słupy, powodując ich uszkodzenie. Energetycy przez całą noc pracują w rejonie. Zasilanie powinno zostać przywrócone w najbliższych godzinach.

Wichura na Lubelszczyźnie – 23/24.11.2023

Prawie 100 zgłoszeń odebrali lubelscy strażacy w związku z wichurami, które przeszły nocą przez województwo. To najnowsze dane z godziny 10:00. Najwięcej wezwać dotyczyło usuwania tak zwanych wiatrołomów, czyli połamanych gałęzi i konarów drzew blokujących drogi. W całym województwie uszkodzonych zostało 5 dachów.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w związku z silnym wiatrem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.