Nocna bójka w Łęcznej. Na interweniujących policjantów rzuciło się trzech mężczyzn

zaatakowali funkcjonariuszy
Policjanci zatrzymali sprawców ataku na funkcjonariuszy | fot. KPP Łęczna

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić trzem mieszkańcom Łęcznej, którzy zaatakowali interweniujących funkcjonariuszy. Wszyscy w trakcie zatrzymania byli pijani.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek na terenie Łęcznej. Kilka minut po godz. 23 dyżurny łęczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic bije się grupa osób. Po przyjechaniu na miejsce od razu na interweniujących funkcjonariuszy rzuciło się kilku agresorów. Mężczyźni wyzywali policjantów obelżywymi i wulgarnymi słowami oraz nie reagowali na wydawane polecenia.

Po chwili mundurowi obezwładnili i zatrzymali trzech mężczyzn. Okazali się nimi być mieszkańcy Łęcznej w wieku od 19 do 25 lat. Zostali przewiezieni do komendy, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. Mieli od 2 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili im zarzuty czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych zmuszając ich do odstąpienia od wykonywania prawnej czynności służbowej.

Dzisiaj agresorzy zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.