Nocna bójka w Łęcznej. Na interweniujących policjantów rzuciło się trzech mężczyzn

Policjanci zatrzymali sprawców ataku na funkcjonariuszy | fot. KPP Łęczna

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić trzem mieszkańcom Łęcznej, którzy zaatakowali interweniujących funkcjonariuszy. Wszyscy w trakcie zatrzymania byli pijani.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek na terenie Łęcznej. Kilka minut po godz. 23 dyżurny łęczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic bije się grupa osób. Po przyjechaniu na miejsce od razu na interweniujących funkcjonariuszy rzuciło się kilku agresorów. Mężczyźni wyzywali policjantów obelżywymi i wulgarnymi słowami oraz nie reagowali na wydawane polecenia.

Po chwili mundurowi obezwładnili i zatrzymali trzech mężczyzn. Okazali się nimi być mieszkańcy Łęcznej w wieku od 19 do 25 lat. Zostali przewiezieni do komendy, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. Mieli od 2 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili im zarzuty czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych zmuszając ich do odstąpienia od wykonywania prawnej czynności służbowej.

Dzisiaj agresorzy zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.



WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.