Noc Perseidów 2017. Noc spadających gwiazd już w ten weekend

moonlight 1603270 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Noc spadających gwiazd, czyli Perseidy 2017 to jedna z najbardziej widowiskowych nocy w roku. Jak co roku w nocy z 12 na 13 sierpnia przypada maksimum Perseidów – jednego z najbardziej znanych rojów meteorów.

 

Wieczorne niebo… piękne, prawda? W tą wyjątkową noc warto będzie opuścić mieszkanie i wyjść na zewnątrz, obserwować to niesamowite zjawisko jakim jest deszcze meteorytów.

 

„Spadające gwiazdy” fachowo nazywane są meteorami. To okruchy skalne z kosmosu, które spalają się po wejściu w atmosferę, a ślad takiego procesu obserwujemy na niebie jako krótkotrwały, szybki błysk.

 

Chyba każdy widząc spadającą gwiazdę, a to nie jest częste do zaobserwowania myśli o jakimś życzeniu. W nocy z 12 na 13 sierpnia każdy będzie mógł znaleźć swoją spadającą gwiazdę.

 

Najwięcej „spadających gwiazd” możemy obserwować zwykle w pierwszej połowie sierpnia. Na niebie pojawia się wtedy najpopularniejszy rój meteorów, które nazywamy Perseidami. Ich nazwa wzięła się stąd, że meteory zdają się wybiegać z konstelacji Perseusza.

 

Jak oglądać Perseidy 2017?

Punktem wyjścia będzie Gwiazdozbiór Perseusza, ponieważ to z jego strony będą pojawiać się Perseidy. Najlepiej usiąść bądź położyć się w miejscu, gdzie nie ma świateł. Do obserwacji spadających gwiazd nie musisz mieć nawet specjalistycznego sprzętu. Jednak żeby zobaczyć perseidy jest jeden warunek niezależny od ciebie – niebo musi być bezchmurne.

 

Macie jakieś sprawdzone miejscówki do obserwowania spadających gwiazd? Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach poniżej artykułu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.