Noc Muzeów w Warszawie: Odkryj kulturę Lubelszczyzny w największym wydarzeniu kulturalnym roku!

Noc Muzeów 2023 w Warszawie - grafika
Noc Muzeów 2023 w Warszawie | materiał organizatora

Już w najbliższą sobotę, 13 MAJA 2023 Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza do stolicy przed siedzibę Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, gdzie wspólnie z Muzeum Wsi Lubelskiej i Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego przygotowali moc atrakcji w ramach Nocy Muzeów z Kulturą Lubelszczyzny.

Od godziny 19:00 do północy zostanie zaprezentowana kultura naszego regionu: muzyka, tradycyjne tańce, kuchnia oraz wiele atrakcji. W szczególności będzie promowany zbliżający się wielkimi krokami Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz działalność kulturalna CSK.

Poznaj kulturę Lubelszczyzny podczas Nocy Muzeów w Warszawie!

Noc Muzeów w Warszawie to największe i jednocześnie najlepiej rozpoznawalne wydarzenie kulturalne, które od lat cieszy się ogromną popularnością. W tym roku weźmie w nim udział rekordowa liczba 270 placówek, które zapewnią ciekawą i bogatą rozrywkę.

Swoje programy zaprezentują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które są związane z kulturą, życiem publicznym czy nauką. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w tym roku po raz pierwszy włącza się w tę zacną inicjatywę, zapraszając wszystkich warszawiaków oraz przebywających w Stolicy gości do poznania kultury Lubelszczyzny.

Od godziny 19:00 w gmachu Instytutu, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, będzie można pośpiewać i potańczyć, zobaczyć aranżację lubelskiej chaty, poznać historię bartnictwa, obejrzeć wystawy obrazów i strojów ludowych oraz multimedialne prezentacje.

Noc Muzeów w Warszawie – czego nie można przegapić?

Na przybyłych na wydarzenie gości czekać będą m.in.:

  • warsztaty rękodzielnicze z tworzenia świec z węzy pszczelej i wianków z bibuły,
  • wystawa prac Stanisława Koguciuka – lubelskiego artysty, zwanego Nikiforem z Pławanic,
  • wirtualny spacer po scenie „Teatru w Budowie” oraz po pszczelim ulu,
  • pokaz „multimedialnej łąki” – filmów z Poleskiego Parku Narodowego,
  • stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z rękodziełami i degustacją lokalnych potraw,
  • warsztaty taneczne z potańcówką.

Będzie można również skosztować tradycyjnych kazimierskich „kogutów”, lubelskich cebularzy oraz podziwiać stroje ludowe z Lubelszczyzny. Przez cały czas trwania wydarzenia przygrywać nam będą kapele i zespoły ludowe: Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Kapela z Morcinkowej Górki, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.