Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? [lista muzeów]

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? [lista muzeów]
Muzeum Lubelskie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W nocy z 19 na 20 maja odbędzie się tegoroczna Noc Muzeów w Lublinie. Na odwiedzających czekać będą muzea, galerie i inne instytucje kultury. Wstęp jest darmowy.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Noc Muzeów w Lublinie

Podczas tegorocznej, 15. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, mieszkańcy Lublina będą mogli wybierać spośród 9 placówek z naszego miasta, które wezmą udział w wydarzeniu.

Program Nocy Muzeów w Lublinie 2018:

Lista miejsc i program wydarzeń na kolejnych podstronach >>>

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.