Niż Gerhild nadciąga nad Lublin i region! Wszystkie służby w stanie gotowości

straz pozarna strazak
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe i energetyczne – służby zostały postawione w stan gotowości. Wszystko przez niż Gerhild, który zmierza w kierunku Lublina. Może wiać z prędkością nawet 100 km/h.

Silny wiatr w Lublinie

Dziś w całym regionie będzie silnie wiało. Wszystko za sprawą niżu Gerhild znad Skandynawii. Należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru, oraz zagrożenia jakie się z tym wiąże. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa lubelskiego, w którym informuje o silnym wietrze ze średnią prędkością od 35 km/h do 50 km/h. W porywach ma wiać nawet do 100 km/h.

Szczegóły: Nadciąga wichura, porywy wiatru sięgną 100 km/h. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

Silne podmuchy wiatru z pewnością wyrządzą szkody materialne. Należy szczególnie uważać na konary i gałęzie drzew. Niebezpieczne mogą okazać się również przedmioty, które mieszkańcy pozostawiają na parapetach okien czy też na balkonach.

Służby ratunkowe są w gotowości podobnie jak pracownicy zakładu energetycznego, dla których tego typu zjawiska atmosferyczne zawsze oznaczają dużo pracy. Zerwane linie czy powalone słupy to najczęstsze skutki silnego wiatru.

Strażacy nie odnotowali jeszcze dzisiaj zgłoszenia dotyczącego skutków silnego wiatru, lecz jak zapewnił kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, zostali postawieni w stan gotowości, by jak najszybciej ruszyć z pomocą.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, bo będziemy relacjonować sytuację pogodową z Lublina i naszego regionu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.