Nikt nie zgłosił się po te auta. Volkswagen i renault trafią na sprzedaż

kluczyk do samochodu volkswagen
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Jeśli szukasz auta za stosunkowo nieduże pieniądze, to może być ten moment. ZDiM wystawił właśnie na sprzedaż odholowane samochody, po które nikt się nie zgłosił.

Licytacja porzuconych samochodów w Lublinie

Odholowane samochody, po które nie zgłaszają się właściciele, po upływie ustalonego czasu trafiają w ręce gminy Lublin. Pojazdy po przejściu na rzecz gminy są każdorazowo ubezpieczane. Następnie zlecana jest ich wycena rzeczoznawcy motoryzacyjnemu.

„Pojazdy, których naprawa jest nieopłacalna poddawane są demontażowi, natomiast te, których stan techniczny pozwala na ich dalszą eksploatację mogą zostać sprzedane w drodze licytacji” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Najbliższa licytacja porzuconych aut organizowana przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie odbędzie się 29 grudnia w siedzibie ZDiM przy ul. Krochmalnej. O godz. 10.00 będzie licytowany samochód marki Volkswagen Golf V z 2004 roku. Cena wywoławcza to 2925 zł. Natomiast o godz. 12.00 licytowany będzie pojazd marki Renault Clio II z 2004 r. za cenę wywoławczą 1275 zł.

„Pojazdy będzie można obejrzeć 22 grudnia w godz. 8.00-15.00 na parkingu strzeżonym przy ul. Budowlanej 24 w Lublinie” – zapewnia Góźdź. Jest to jeden z dwóch parkingów, na które są odholowywane pojazdy z ulic Lublina.

Kto może wziąć udział w licytacji? – „W licytacji mogą brać udziały osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej” – informuje Góźdź.

Od 1 stycznia do 15 listopada tego roku przeszło na własność gminy Lublin 25 pojazdów (do końca roku przejdzie kolejnych 16), natomiast w 2020 r. była to liczba 34 pojazdów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.