Nightskating w Lublinie 2023. Sobotni przejazd rolkarzy spowoduje utrudnienia w pięciu dzielnicach [TRASA]

Nightskating Lublin - przejazd rolkarzy w asyście policji
Nightskating Lublin - przejazd rolkarzy w asyście policji | fot. Stefan Miernik, @fotonarolkach

W sobotę wieczorem rolkarze wyjadą na ulice Lublina. Mieszkańcy dzielnic Czechów Południowy i Północny, Śródmieście, Wieniawa oraz Rury muszą liczyć się z utrudnieniami. Sprawdź trasę przejazdu rolkarzy.

Wieczorny przejazd rolkarzy ulicami – Nightskating Lublin

Sympatycy rolek i wrotek spotkają się w sobotę 7 października na placu przy Wydziale Ekonomicznym UMCS przy ul. Radziszewskiego w Lublinie. Tu od godziny 17:00 zaplanowano warsztaty rolkarskie. Udział w nightskatingu i warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

„Przypominamy jednak o podstawowych umiejętnościach poruszania się na rolkach oraz sprawnym hamowaniu. Uczestnicy mogą dołączyć do wydarzenia bądź je opuścić w dowolnym momencie, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa” – przypominają organizatorzy.

Ostatni przejazd w tym sezonie odbędzie się na łatwym poziomie, a uczestnicy będą mieli do pokonania 20-kilometrową trasę ulicami Lublina. Przewidywana liczba uczestników to 300 osób.

Trasa przejazdu

O godz. 19:00 rolkarze przejadą ulicami: Radziszewskiego, Akademicką, Łopacińskiego, Al. Racławickie, Lipową, Okopową, Hempla, Kołłątaja, 3 Maja, Dolną 3 Maja, Prusa, Biernackiego, Lubartowską, Obywatelską, Chodźki, Czapskiego, Elsnera, Kompozytorów Polskich, Koncertową, Harnasie, Leszetyckiego, Paderewskiego, Szwajcarską, Choiny, Szeligowskiego, Smorawińskiego, Poniatowskiego, Al. Racławickie, al. Kraśnicką, Głęboką, Wileńską, Zana, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego i Radziszewskiego. Przejazd zakończy się około godziny 21:30.

Trasa Nightskating Lublin 7 października
Trasa Nightskating Lublin 7 października | materiały organizatora

Uczestnicy będą poruszali się jednym pasem ruchu wymienionych ulic. Przejazd będzie zabezpieczać policja. Na trasie przejazdu mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu. Mogą one wpłynąć także na kursowanie komunikacji miejskiej.

Najważniejsze zasady obowiązujące podczas wydarzenia:

  • W przejeździe możesz poruszać się na rolkach, wrotkach lub rowerze.
  • Musisz umieć skręcać i sprawnie hamować.
  • Zawsze trzymaj się prawej strony jezdni.
  • Ochraniacze to super sprawa, a jeśli masz mniej niż 15 lat, koniecznie się w nie wyposaż.
  • Uczestnicy do 12. roku życia mogą wziąć udział pod nadzorem pełnoletniego opiekuna.
  • Słuchaj komunikatów organizatorów i służby porządkowych.
  • Jeśli widzisz niebezpieczeństwo, podnieś ręce do góry.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.