Nightskating Lublin. Nocą przez miasto przejadą rolkarze

© materiały organizatora

Dzisiaj wieczorem odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Nightskating Lublin. Miłośnicy jazdy na rolkach wyjadą na ulice miasta.

– Rolkarze mają niepowtarzalną możliwość jazdy ulicami miasta przy świetle latarni miejskich. Wszystko odbywa się pod eskortą policji i służb zabezpieczających. Nie ma ograniczeń wiekowych. Wziąć udział w imprezie może każdy, kto ma rolki i potrafi sprawnie hamować – mówi Patryk Przyczyna jeden z organizatorów Nightskating Lublin.

Przed rolkarzami duże wyzwanie. Organizatorzy przygotowali trasę o długości 21,5 km. Trasa nie jest trudna, będzie zróżnicowana z uwagi na fakt, że Lublin położony jest na wzniesieniach może być również wyczerpująca. – dodaje Przyczyna – przewidywany czas trwania przejazdu to 120 min.

Nowością będą bezpłatne warsztaty i pokazy, poprzedzające przejazd przez miasto, które poprowadzi szkółka rolkowa I Love Rolki. Instruktorzy poprowadzą zajęcia dla wszystkich chętnych chcących podszkolić się na jeździe na rolkach.

13217254_930439587083041_9134211137673437335_o

Ponieważ z uwagi na ukształtowanie terenu jazda na rolkach jest zawsze wyzwaniem, zwłaszcza dla osób niezbyt pewnie czujących się na rolkach, dlatego warsztaty będą idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób początkujących, które chciałyby polepszyć swoją technikę szczególnie hamowania jak i dla bardziej zaawansowanych rolkarzy, którzy mogą nauczyć się od najlepszych fachowców w tej branży. Planowany czas rozpoczęcia godzina 17.00

13231111_928469797280020_948110331_nNastępnie ok. godz. 20 uczestnicy zabawy wyruszą z pod Centrum Kultury przy ul. Peowiaków i przejadą al. Racławickimi, ul. Lipową, Nadbystrzycką, Tomasza Zana, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Orkana, Roztocze, Jana Pawła II, Diamentową, Zemborzycką, Kunickiego, Piłsudskiego i Narutowicza.

– Spodziewamy się wysokiej frekwencji. Lubelscy rolkarze są spragnieni wrażeń, maja nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje im planów – mówi organizator.

Na wydarzeniu na Facebooku obecność zadeklarowało 526 osób.

A czy Ty wpadniesz ze swoimi rolkami? 🙂

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.