Nieznana substancja na terenie budowy zakładu Biomed Lublin. Na miejscu grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego

Interwencja Straży Pożarnej
Interwencja Straży Pożarnej | fot. Dominik Wąsik

We wtorek po południu strażacy zostali powiadomieniu o ujawnieniu na terenie budowy nowego zakładu Biomed Lublin. Operator koparki natrafił na nieznaną substancję. Na miejscu jest już grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Nieznana substancja na placu budowy

Zgłoszenie o ujawnieniu nieznanej substancji na placu budowy nowego zakładu Biomed Lublin przy ul. Głównej strażacy otrzymali we wtorek (21.02) po godz. 12.30. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno–Ekologicznego i zespół ratownictwa medycznego.

Ze zgłoszenia wynikało, że operator koparki na głębokości ok. 20 cm ujawnił nieznaną substancję. Nikt w wyniku tego zdarzenia nie potrzebował udzielenia pomocy. Obecnie na miejscu pracują strażacy z grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego, którzy identyfikują ujawnioną substancję. Jak udało nam się ustalić, wykopano fiolki z zawartością nieznanej substancji.

Inwestycja Biomed Lublin

Biomed Lublin realizuje przy ul. Głównej 34 budowę zakładu produkcyjnego, w którym wytwarzany będzie preparat do leczenia raka pęcherza moczowego – Onko BCG. Pierwsza część inwestycji polega na budowie budynku Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym będą trwały prace nad określeniem najlepszych parametrów produkcji zawiesiny do leczenia raka pęcherza moczowego.

Drugi etap inwestycji przewiduje budowę zupełnie nowego budynku, w którym zainstalowana zostanie linia do produkcji leku do immunoterapii raka pęcherza moczowego. Spółka zakłada, że linia będzie w stanie osiągnąć docelową wydajność wynoszącą 240 tys. fiolek leku.

MATERIAŁ AKTUALIZOWANY

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.