Niewybuch na budowie marketu Aldi. Znaleziono duży pocisk lotniczy. Ewakuowano pobliskie przedszkole i sklepy

Niewybuch lotniczy na budowie marketu Aldi przy ul. Piaseckiej w Lublinie
Niewybuch lotniczy na budowie marketu Aldi przy ul. Piaseckiej w Lublinie | fot. KPP Świdnik

Na placu budowy marketu Aldi przy ul. Piaseckiej w Świdniku operator koparki natknął się na niewybuch lotniczy. Na miejscu pojawiła się policja i patrol saperski Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Niewybuch lotniczy na budowie Aldi

W piątek (29.09) po godz. 11 policjanci ze Świdnika zostali poinformowani o nietypowym znalezisku. Podczas wykonywanych prac ziemnych związanych z budową marketu Aldi przy ul. Piaseckiej odnaleziono niewybuch. Był to pocisk lotniczy o długości 70 centymetrów i średnicy 20 centymetrów.

Decyzją patrolu saperskiego ewakuowano osoby w promieniu 300 metrów od miejsca ujawnienia niebezpiecznego znaleziska, w tym osoby znajdujące się w przedszkolu, sklepach oraz firmach. Konieczne było również zamknięcie ruchu na ul. Piaseckiej oraz wprowadzenie objazdów.

Pocisk został zabezpieczony i zabrany przez patrol saperski Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Zobacz także: Na wjeździe do Lublina powstanie market sieci Aldi. Wiemy, w którym dokładnie miejscu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.