Nietrzeźwy motocyklista uciekał przed policją

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

33-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Zamościu. Po krótkim pościgu ulicami miasta został zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Teraz poniesie konsekwencje prawne swojego zachowania.

Krótki pościg i zatrzymanie

W niedzielne popołudnie na ulicy Peowiaków w Zamościu policjanci ruchu drogowego zauważyli, jak kierujący motocyklem wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak motocyklista nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. Przyspieszył i podjął próbę ucieczki, którą zakończył na ulicy Okopowej, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Motocyklem marki Kawasaki kierował 33-letni mieszkaniec gminy Zamość. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego motocykl odholowany.

alkomat
fot. Policja

Konsekwencje prawne

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych i jechał z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie na drodze. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie odpowiedzialność karną.

Za przestępstwo niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara do 5 lat więzienia. Za jazdę pod wpływem alkoholu może zostać skazany na 3 lata więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Co sądzicie o takich przypadkach nietrzeźwości za kierownicą? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach lub udostępnijcie artykuł, aby rozpocząć dyskusję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.