Nietrzeźwe rowerzystki na „krajówce”

Droga ekspresowa S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik
Droga ekspresowa S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik | fot. GDDKiA

Policjanci z Łabuń zatrzymali dwie nietrzeźwe rowerzystki poruszające się drogą krajową K17. 34-latka miała prawie 2 promile alkoholu, a jej 31-letnia koleżanka – ponad promil. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczna i grozi wysoką grzywną.

Pijane rowerzystki na ruchliwej drodze

W niedzielną noc policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach, patrolując gminę, zauważyli dwie rowerzystki na drodze krajowej K17. Ze względu na późną porę i duży ruch, funkcjonariusze postanowili zatrzymać kobiety do kontroli drogowej.

rowerzysta
Rowerzysta | fot. Adobe Stock

Nietrzeźwość na rowerze

Jednym z rowerów kierowała 31-letnia mieszkanka gminy Łabunie, drugim – 34-latka z Przeworska. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kobiet zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że starsza z rowerzystek miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a młodsza – ponad promil.

rowerzysta z piwem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Konsekwencje dla nietrzeźwych rowerzystek

Policjanci zakazali rowerzystkom dalszej jazdy i sporządzili odpowiednią dokumentację. Kobiety odpowiedzą przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, za co grozi grzywna w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.

Jakie jest Wasze zdanie na temat karania nietrzeźwych rowerzystów? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.