Nietrzeźwa matka, babka, a na tylnym siedzeniu 3-letnie dziecko

policja e1473669180911
Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, przewożenie dziecka poza fotelikiem oraz niezatrzymanie się przed przejściem dla pieszych odpowie 25-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta podróżowała z pijaną matką oraz 3-letnią córką.

W dniu wczorajszym około godziny 11.00 przy ulicy Fabrycznej policjanci zauważyli renaulta, którego kierująca popełniła wykroczenie. Kobieta wyprzedziła inny samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Policjanci od razu zatrzymali renaulta do kontroli. Za kierownicą siedziała 25-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta podróżowała wspólnie ze swoją matką oraz dzieckiem. Trzyletnia dziewczynka przewożona była na tylnym siedzeniu poza fotelikiem. Podczas kontroli uwagę policjantów przykuło zachowanie kierującej oraz jej matki. Obie kobiety zostały przebadane za zawartość alkoholu w organizmie.

Jak się okazało podczas pierwszego badania alkomat wykazał u 25-latki promil alkoholu w organizmie. Jej matka również była nietrzeźwa. Alkomat wykazał blisko 2 promile. Policjanci wylegitymowali obie kobiety. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że 25-latka oprócz tych przewinień, dodatkowo posiada prawomocny zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd.

Samochód trafił na parking strzeżony, natomiast 3-letnią dziewczynką zaopiekował się dziadek, który przyjechał na miejsce. 25-latka niebawem usłyszy zarzuty. Grozić jej może kara do 5 lat więzienia oraz grzywna nawet do 10 tys. zł. Dodatkowo liczyć się musi z przedłużeniem zakazu kierowania pojazdami.

fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.