Nietrafiony prezent pod budynkiem KUL-u. Interweniowała policja i pies tropiący

kul paczka policja
16 06 2014 KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI COLLEGIUM JANA PAWLA II FOT TOMEK KORYSZKO / KUL

W środę 20 września przed godz. 8 jeden z mieszkańców Lublina zadzwonił na policję. Poinformował, że przed budynkiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego znajduje się podejrzana paczka.

 

Policjanci zgłoszenie dostali w środę przed godz. 8 rano. Ktoś pozostawił paczkę bez opieki pod budynkiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze i przewodnik z psem. Podejrzewano, że w pozostawionej paczce może znajdować się bomba.

 

Na miejscu pies przystąpił do pracy. Po krótkim czasie było już wiadomo, że w środku nie znajduje się materiał wybuchowy. – Jak się okazało była to akcja promocyjna miasta Lublin z okazji obchodów 700-lat Lublina. Był to prezent – mówi asp. Anna Kamola z lubelskiej policji.

 

Rankiem 20 września odbyła się akcja promocyjna projektu „Prezent dla Lublina”. W przestrzeni miasta pojawiło się kilkanaście „prezentów” stworzonych przez młode lubelskie artystki. – Podarunki w formie przewiązanych wstążką paczek zawierają w środku rękodzieło – świeczki, notesy, zakładki do książek lub grafiki – mówi Darek Figura z Fundacji Teatrikon.

 

W tej konkretnej paczce pod budynkiem KUL znajdował się własnoręcznie zrobiony notesik i zakładka do książki. – Paczki były oznaczone i opisane, lecz zgłaszający najwidoczniej temu się nie przyjrzał – mówi Figura.

 

A czy Wam udało się znaleźć podobne „prezenciki”? Czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem [email protected]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.