Niesamowite zjawisko na niebie widoczne w okolicy Lublina. Co to było? Mamy nagranie!

Jasny punkt na niebie widoczny dzisiejszej nocy w okolicy Lublina to rakieta Falcon 9
Jasny punkt na niebie widoczny dzisiejszej nocy w okolicy Lublina to rakieta Falcon 9 | fot. czytelnik Jakub

W nocy 29 maja na niebie można było podziwiać niecodzienne zjawisko. Okazało się, że był to drugi stopień rakiety Falcon 9, którą wcześniej wystrzeliła firma SpaceX.

Jasny punkt na polskim niebie to rakieta Falcon 9

Jeśli dzisiaj w nocy spojrzeliście w niebo, to być może zauważyliście nad nietypowe zjawisko. Miało ono postać jasnego punktu, który był otoczony obłokiem w kształcie spirali. Okazało się, że niecodzienny widok zapewniła nam firma SpaceX, należąca do Elona Muska.

Ważna europejsko-japońska misja po 15 latach prac i wielu opóźnieniach nareszcie wystartowała. Rakieta Falcon 9 od SpaceX wyniosła satelitę EartCARE, który dostarczy danych poszerzających naszą wiedzę na temat wpływu chmur i aerozoli na zmiany klimatyczne.

Jeden z naszych Czytelników zarejestrował przelot rakiety Falcon 9 na niebie w okolicy Lublina. Miało to miejsce w środę (29.05) o godz. 01:36. Obejrzycie to na poniższym nagraniu.

NAGRANIE

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.