Nieruchomości na sprzedaż — Świdnik

Mieszkania w Świdniku na sprzedaż
Mieszkania w Świdniku na sprzedaż | materiały prasowe

Miasto we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim — Świdnik, to nieduża miejscowość o powierzchni 20,35 km2. Miejsce znane jest z wytwórni śmigłowców WSK PZL Świdnik oraz ze zlokalizowanego tutaj portu lotniczego Lublin. Jak wygląda świdnicki rynek nieruchomości? Jak żyje się w tym mieście?

Świdnik to miasto położone w województwie lubelskim w powiecie świdnickim. Miasto leży zaledwie 15 km od Lublina. Miejscowość jest zamieszkała przez 40 tys. mieszkańców. Świdnik znany jest przede wszystkim z przemysłu lotniczego oraz motocykli. Nie bez powodu na jego terenie możemy znaleźć port lotniczy, który połączony jest z lotniskiem w Lublinie. Lokalizacja pozwala na poruszanie się drogą krajową nr 17 oraz korzystanie z linii kolejowych.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Świdniku

Rynek pierwotny w Świdniku to oferty skierowane zarówno do singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Wśród nowych inwestycji znajdziemy mieszkania od 30 do 89 mkw., między innymi 2- lub 3- pokojowe. Lokale posiadają balkony, loggie lub ogródki, a pod osiedlami znajdują się podziemne garaże dostępne dla mieszkańców. Nowe mieszkania na sprzedaż w Świdniku są zlokalizowane przede wszystkim w centrum miasta, choć w przypadku Świdnika wszędzie jest blisko. Budowane osiedla to zarówno kameralne bloki o kilkunastu lokalach, jak i większe inwestycje składające się z kilku budynków.

Świdnik – miejsce dla każdego?

Świdnik to swego rodzaju przedmieścia Lublina. Dojazd samochodem z centrum jednego do drugiego miasta zajmuje jedynie 15 minut. Przez obrzeża Świdnika prowadzi trasa S12, łącząca Warszawę ze wsią Hrebenne tuż przy granicy polsko-ukraińskiej. W mieście działa kilka linii autobusowych łączących miasto z sąsiednim Lublinem. Przejeżdżają tędy również autobusy dalekobieżne oraz pociągi.

Oferta edukacyjna czy kulturowa jest nieco ograniczona, jednak bliskość Lublina rekompensuje wszelkie braki. Mieszkańcy Świdnika w kilkanaście minut mogą dostać się do licznych restauracji, szkół podstawowych oraz uczelni, a także atrakcyjnych miejsc kultury, jak Muzeum Wsi Lubelskiej, Teatr Muzyczny czy Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego.

Lokalizacja Świdnika sprawia, że jest to miejsce atrakcyjne dla inwestorów. Ceny nieruchomości są tu niższe, niż w sąsiednim Lublinie, a dogodny dojazd skutecznie przyciąga potencjalnych wynajmujących — również studentów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.