Nieprzytomny 23-latek w pokoju hotelowym. Obok niego leżał granat!

hotel pokój
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Goście i personel jednego z hoteli w Zamościu zostali ewakuowani, po tym jak w hotelowym pokoju odnaleziony został nieprzytomny 23-latek i obok niego przedmiot przypominający granat.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie na terenie jednego z hoteli w Zamościu. Policjanci zostali powiadomieni przez personel hotelowy, że w jednym z pokoi znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Natychmiast w hotelu zjawiły się służby ratunkowe, które udzieliły mężczyźnie pomocy medycznej.

Reanimacja powiodła się, poszkodowany odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala. Jak się okazało odnalezionym w pokoju mężczyzną był 23-letni mieszkaniec Zamościa” – mówi asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjanci wykonujący czynności procesowe w pokoju, w którym przebywał 23-latek odnaleźli przedmiot wyglądem przypominający uzbrojony granat. Z uwagi na mogące wystąpić realne zagrożenie dla gości i personelu hotelowego podjęto decyzję o ewakuacji. Na miejsce wezwano strażaków i pirotechników.

Przybyli na miejsce zdarzenia pirotechnicy ustalili, że odnaleziony przedmiot to granat ćwiczebny nie zagrażający bezpieczeństwu osób. Ewakuowani mogli wrócić do hotelu” – wyjaśnia asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

Policjanci przeszukali też miejsce zamieszkania 23-latka. Tam ujawnili broń gazową oraz amunicję, nie mając do tego zezwoleń.

Mężczyzna w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Śledczy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności zmierzające do ustalenia szczegółów zdarzenia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Do czego policjanci nie mieli stosownych zezwoleń? Do przeszukania ?! Podobno bez nakazu nie można!?