Nieprzetarty Szlak zaprasza do… Afryki

Nieprzetarty Szlak zaprasza do... Afryki - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Zdjęcie ilustracji: Mariusz Kuszpa

Utalentowani artyści, obalanie stereotypów i przełamywanie barier. A to wszystko podczas tegorocznej edycji międzynarodowego przeglądu teatrów osób niepełnosprawnych SANS. Wyjątkowe wydarzenie już po raz kolejny zagości w „Chatce Żaka”.

Tegoroczny przegląd jest 26. edycją wydarzenia Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. Na scenie zobaczymy grupy teatralne zarówno z Polski, jak i Białorusi, Ukrainy czy Litwy.

Aktorzy zaprezentują spektakle poruszające szeroką tematykę. Zobaczymy klasyczne baśnie i całkiem nowe przedstawienia zaprezentowane na różne sposoby – za pomocą cienia, lalek czy bez użycia słów. Lecz najważniejsze w imprezie jest to, że na scenie pojawią się przede wszystkim osoby niepełnosprawne, które nie tylko chcą podzielić się swoją miłością do aktorstwa, ale również obalić stereotypy i bariery.

Trzydniowy festiwal zgodnie z tradycją, ma swój motyw przewodni. Dostrzeżemy go w dekoracjach, strojach i sposobie animacji publiczności. W tym roku odwiedzimy Czarny Ląd. Dodatkowym elementem imprezy będzie „Wielkie Bębnienie” pod ratuszem. Wiąże się ono z przygotowaniami do obchodów 700-lecia Lublina.

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku organizowane są przez międzynarodowy Nieprzetarty Szlak, a przeglądowi będą towarzyszyć również Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”, bal dla artystów oraz warsztaty ze specjalistami od teatroterapii czy muzykoterapii.

074111-plakat-sans-2016

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.