Niepełnosprawny 19-latek uratowany przed wychłodzeniem. Stracił orientację w terenie

Nastolatek, który jest osoba niepełnosprawną miał wyjść na przystanek po swoją matkę, jednak tam nie dotarł. Wycieńczonego i przemarzniętego chłopaka mundurowi znaleźli na polach.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18.00. Mieszkanka gminy Jarczów zadzwoniła na policję i powiadomiła o zaginięciu swojego 19-letniego syna. Jak wynikało ze zgłoszenia, nastolatek, który jest osobą niepełnosprawną, około godz. 16.00 miał wyjść po nią z domu na przystanek. Jak się okazało, tam jednak nie dotarł.

 

Dyżurny skierował na miejsce patrole policyjne. Policjanci przeszukali całe gospodarstwo, gdzie zauważyli świeże ślady biegnące w pola. Brnąc w głębokim śniegu po około 3 kilometrach na ich wołanie odezwał się głos. Był to zaginiony 19-latek.

 

Chłopak był już wycieńczony i przemarznięty, chodził w kółko, widać było, że jest zagubiony. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Po przebadaniu, 19-latek został w domu pod opieką matki.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.