Nieoznakowane BMW zatrzymało do kontroli nieoznakowany radiowóz. Policjant stracił prawo jazdy

128 124681
Nieoznakowane BMW 330i xDrive | fot. Policja

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego BMW, zatrzymał do kontroli inny nieoznakowany radiowóz. Powodem było przekroczenie prędkości.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca, przed godz. 21 na terenie gminy Adamów w powiecie łukowskim. Policjanci z łukowskiej drogówki patrolując okolice nieoznakowanym radiowozem BMW zauważyli poruszający się z dużą prędkością w terenie zabudowanym pojazd marki fiat bravo.

Policjanci podjęli interwencję i zatrzymali do kontroli fiata, którym jak się okazało poruszał się również policjant. Był to radiowóz nieoznakowany a policjant z wydziału kryminalnego komendy w Lubartowie był w czasie służby. Poruszał się on w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

– Mogę potwierdzić do zdarzenie dotyczyło naszego funkcjonariusza. Policjant został ukarany za wykroczenie drogowe w czasie pełnienia służby. Nie poruszał się jako pojazd uprzywilejowany – informuje sierż. szt. Ewelina Skorupska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Policjanci z łukowskiej drogówki nie popuścili koledze i nałożyli na niego mandat karny za przekroczenie prędkości o 60 km/h w obszarze zabudowanym oraz zgodnie z prawem, za takie wykroczenie, zatrzymali mu też prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Człowiek który udostępnił tresc tej notatki służbowej wraz z PEŁNYMI danymi osób i pojazdów, powinien już się powoli zacząć dogadywać z prokuratorem…

  2. @nick nie musi. Pisze wyraźnie, że zdarzenie miało miejsce w czasie służby tego policjanta. Samochód też był służbowy. Co innego jakby był po służbie i, lub jechał prywatnym samochodem.

  3. Nie mam nic przeciwko łapaniu piratów drogowych, ale czy podawanie pełnych danych osobowych powinno mieć miejsce w gazecie? Takie dane są dla Policji a nie czytelników. Ktoś chyba beknie za nieprzestrzeganie RODO.

  4. Wydaje mi się że nie mogą zastosować dwuch kar na raz albo mandat albo zatrzymanie prawo jazdy.