Bezpłatna pomoc prawna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w naszym mieście

ODAweDYwMAkk

Bezpłatne porady ekspertów oferowane są od stycznia w naszym mieście. Od początku funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej uprawnieni dokonali 520 rezerwacji wizyt.

W pierwszym miesiącu funkcjonowania 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Lublina największą popularnością cieszył się punkt zlokalizowany w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Leszczyńskiego 23. Drugim pod względem frekwencji był punkt zlokalizowany w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego 116 oraz punkt w Gimnazjum nr 9 przy ul. Lipowej 25.

System nieodpłatnej pomocy prawnej rozpoczął funkcjonowanie 4 stycznia 2016 r. Został wprowadzony ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Na terenie Lublina utworzono 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w których osoby uprawnione na podstawie wymienionej ustawy mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez radców prawnych i adwokatów.

Przypominamy, że kompleksowa informacja w zakresie lokalizacji punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz harmonogramu pracy punktów dostępna jest na naszej stronie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.