Nielegalne papierosy warte ponad 6 mln zł nie trafią na polski rynek

4
Nielegalne papierosy warte ponad 6 milionów złotych | fot. IAS Lublin

Transport ponad 430 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili w Koroszczynie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Ich rynkowa wartość wynosi ponad 6 mln zł.

Do ujawnienia nielegalnych papierosów doszło 25 grudnia 2019 roku na przejściu granicznym w Koroszczynie. – „Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe” – informuje nadkom. Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Wjeżdżająca z Białorusi ciężarówka została najpierw prześwietlona na skanerze, a następnie, po interpretacji uzyskanego obrazu, poddana szczegółowej rewizji. Po dokładnej wielogodzinnej kontroli okazało się, że w pojeździe znajduje się olbrzymia papierosowa kontrabanda, bo aż 432,4 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w innym, zgłoszonym do odprawy towarze.

Przeciwko kierowcy pojazdu, obywatelowi Polski, funkcjonariusze celno-skarbowi wszczęli postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak i ciągnik siodłowy wraz z naczepą, zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Lubelski Urząd Celno–Skarbowy.

To drugi co do wielkości przemyt papierosów udaremniony w 2019 r. na granicy w województwie lubelskim i jeden z większych na terenie Polski. Funkcjonariusze KAS po raz kolejny udowodnili, że granica Unii Europejskiej jest dobrze chroniona.

8
Nielegalne papierosy warte ponad 6 milionów złotych | fot. IAS Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.