Nielegalne papierosy o wartości ponad 2,7 mln zł jechały ukryte w przewożonym ładunku

paczka papierosy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Koroszczyna udaremnili przemyt blisko 200 tys. paczek papierosów.

Funkcjonariusze z Koroszczyna kontrolowali samochód ciężarowy wiozący z Białorusi do Niemiec puree ziemniaczane. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, że pomiędzy legalnie przewożonym towarem ukryte są też pudła z nielegalnymi papierosami.

Po wielogodzinnej kontroli funkcjonariusze znaleźli w sumie 194,9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ponad 2,7 mln złotych. W sprawie przesłuchany został kierowca ciężarówki. Mężczyzna twierdzi, że nic nie wiedział o ukrytych w pojeździe papierosach.

20200818 papierosy4
Papierosy za 2,7 mln złotych zatrzymane na granicy w Koroszczynie | fot. IAS w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.