Nielegalne papierosy na targowisku w centrum Lublina. Zabezpieczono blisko tysiąc paczek

Zabezpieczone papierosy na targowisku w centrum Lublina
Zabezpieczone papierosy na targowisku w centrum Lublina | fot. KMP Lublin

Blisko tysiąc sztuk nielegalnych papierosów przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policji na targowisku w centrum Lublina. Papierosy były ukryte w nieużytkowanym stoisku.

Papierosy na targowisku przy al. Tysiąclecia

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami KAS realizując ustalenia własne dokonali przeszukania nieużytkowanych stoisk na targowisku w centrum Lublina.

Z informacji mundurowych wynikał, że mogą być tam ukrywane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo operacyjni uzyskali informację o papierosach ukrytych w pustostanie w gminie Niemce.

Podczas przeszukań funkcjonariusze odnaleźli łącznie blisko 1000 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 25 tysięcy złotych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Codziennie przy PKS sprzedają. Należy przetrzepać wszystkie stoiska i dresiarstwo co je sprzedaje