Nielegalne papierosy i tytoń na targowisku w Lublinie. Policjanci przeszukali nieużytkowane stoiska i pobliskie kamienice

Papierosy bez polskich znaków akcyzy ujawnione na targowisku w centrum Lublina
Papierosy bez polskich znaków akcyzy ujawnione na targowisku w centrum Lublina | fot. KMP Lublin

Policjanci zabezpieczyli ponad 15 tys. sztuk papierosów oraz prawie 3 kilogramy tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była na targowisku w centrum Lublina.

Nielegalne papierosy i tytoń na targowisku w centrum Lublina

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, że na jednym z targowisk w centrum miasta odbywa się handel wyrobami tytoniowymi oraz krajanką bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz z oddziału prewencji. Przeszukiwane były nieużytkowane stoiska oraz pobliskie kamienice, gdzie mógł być ukrywany nielegalny towar. W działania zaangażowano psa służbowego.

Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15 tys. paczek papierosów oraz prawie 3 kilogramy tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.

„Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 25 tysięcy złotych” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.