Nielegalna plantacja konopi indyjskich pod Lublinem. Policja szuka właściciela uprawy

plantacja marihuany pod lublinem
Plantacja konopi indyjskich pod Lublinem | fot. KMP Lublin

Policjanci ustalili, że w jednej z miejscowości pod Lublinem może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Policja szuka właściciela nielegalnej plantacji marihuany.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze wykonując czynności ustalili, iż w jednej z miejscowości pod Lublinem może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Z posiadanych informacji wynikało, iż znajdujące się na posesji rośliny, mogą znajdować się w końcowej fazie kwitnienia.

Realizujący sprawę funkcjonariusze podczas przeszukania na torfowisku między licznymi drzewami odnaleźli i zabezpieczyli 55 krzaków konopi innych niż włókniste oraz 16 kilogramów suszących się roślin. Zabezpieczone rośliny miały wysokość od 1,7 do 2,5 metra. Ponadto na posesji odnaleziono specjalne nawozy i opryskiwacze ogrodowe.

Sprawa jest rozwojowa. Za uprawę konopi innych niż włókniste, jeżeli może ona dostarczyć znacznych ilości narkotyków grozić może kara do 8 lat więzienia.

68 156614
Plantacja marihuany pod Lublinem | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.