Niedzielski ostrzega przed czwartą falą. Wzrost zakażeń we wrześniu, obostrzenia regionalne

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Ministerstwo Zdrowia

Znaczny wzrost zakażeń nastąpi w drugiej połowie września – poinformował w środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. W zależności od liczby zakażeń będą podejmowane decyzje dot. wprowadzania obostrzeń.

Przyspieszenie liczby zakażeń we wrześniu

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapytany o ewentualne wprowadzenie obostrzeń we wrześniu i wzrost zakażeń, odparł, że trudno spodziewać się, żeby nie było wzrostu zakażeń przy zwiększeniu mobilności ludzi.

„Spodziewamy się, że we wrześniu wejdziemy ze średnią liczbą zakażeń 200-300. W drugiej połowie września na pewno nastąpi przyspieszenie” – mówił Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że wielkość wzrostu zakażeń jest wtórna wobec obciążenia infrastruktury szpitalnej. „Jesteśmy przygotowani na wszystkie scenariusze” – dodał.

Niedzielski nawiązał do pomysłu wprowadzania obostrzeń na poziomie powiatowym, w zależności również od poziomu zaszczepienia mieszkańców tych powiatów.

„Spodziewamy się przyspieszenia w drugiej połowie września i w zależności jak to przyspieszenie będzie przekładało się na hospitalizację, będziemy podejmowali odpowiednie decyzje” – powiedział minister zdrowia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.