Niedzielski: Obostrzenia w pierwszej kolejności dla regionów o najniższym poziomie wyszczepienia

minister zdrowia adam niedzielski
Adam Niedzielski z wizytą w Zamościu | fot. Katarzyna Link, LUW

Wariant Delta jest w Polsce coraz bardziej powszechny, jego udział stanowi już ponad 80 proc. wszystkich zakażeń koronawirusem – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Co z obostrzeniami w czasie IV fali pandemii?

Obostrzenia dla regionów o najniższym poziomie wyszczepienia

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się podczas środowej konferencji prasowej do obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Przekazał, że udział wariantu Delta wśród wszystkich zakażeń koronawirusem w Polsce stanowi już ponad 80 proc.

„Jesteśmy w takim punkcie czasu, gdzie liczba zakażeń zdecydowanie rośnie. Z tygodnia na tydzień dynamika wzrostowa zakażeń jest rzędu 20 proc. Musimy liczyć się z tym, że w kolejnych tygodniach, szczególnie pod koniec sierpnia, będziemy mieć do czynienia ze wzrostem zakażeń” – mówił szef resortu zdrowia.

„Chcemy uchronić się przed scenariuszem, który zakłada, że jesienią zbliżmy się do 3 tys. nowych przypadków dziennie” – podkreślił Adam Niedzielski. – „Dominacja Delty jest realnym zagrożeniem” – dodał.

Minister przekazał również, iż w pierwszej kolejności ewentualnymi obostrzeniami w trakcie IV fali koronawirusa w Polsce „będą objęte tereny o najniższym poziomie wyszczepienia”.

„Do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę nie będziemy wprowadzali obostrzeń” – zapewnił.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.