Niedzielski: Certyfikat covidowy dla osób po dawce przypominającej ważny bezterminowo

Konferencja rządu ministra zdrowia Adam Niedzielski
Konferencja rządu ministra zdrowia Adam Niedzielski | fot. MZ

W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły przypominającą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, jest ważny bezterminowo – poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Bezterminowy certyfikat covidowy

„W Polsce Unijny Certyfikat Covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi jest już bezterminowy. Jednocześnie przypominam, że UCC dla dzieci do 18. roku życia jest bezterminowy w całej UE” – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przypomniał, że dotąd ważność certyfikatu w tej sytuacji wynosiła 270 dni. Ponieważ nie ma rekomendacji w sprawie czwartej dawki, poza osobami powyżej 80 lat oraz tych, z obniżoną odpornością, zapadła decyzja o bezterminowej ważności certyfikatu w Polsce. Decyzja ma moc obowiązującą od wtorku, 26 kwietnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.