Niedzielski: Blisko 60 proc. zakażonych wariantem Delta to osoby do 39 lat

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM

W poniedziałek minister zdrowia ostrzegał, że to już koniec stabilizacji i ilość zakażeń covid w najbliższych tygodniach będzie rosła. „Deltą zakażają się głównie osoby przed 40-tką” – powiedział.

Epidemia młodych

„Blisko 60 proc. zakażonych koronawirusem w wariancie Delta to osoby do 39. roku życia. W grupie najbardziej zaszczepionej (od 60. roku życia) zakażenia wariantem Delta to jedynie 14 proc.” – napisał we wtorek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak wynika z opublikowanego przez Niedzielskiego wykresu, 57,2 proc. osób zakażonych wariantem Delta nie ma 39 lat. Z kolei 28,3 proc. zakażonych znajduje się między 40-59 rokiem życia. 14,5 proc. zakażonych ukończyło 60 lat.

W poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że do tej pory w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem w wariancie Delta u 185 osób. Tego samego dnia szef resortu zdrowia przekazał do wiadomości publicznej, że w najbliższych tygodniach należy spodziewać się wzrostu zakażeń w Polsce.

Więcej: Koniec stabilizacji. W najbliższych tygodniach wzrost zakażeń koronawirusemWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.