Niedziele handlowe w GRUDNIU 2020. Sklepy otwarte 27 grudnia

IMG 20190905 192309
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Niedziele handlowe w grudniu 2020. Czy 27 grudnia to niedziela handlowa? Czy dziś zrobimy zakupy? Które sklepy są otwarte 27 grudnia?

Czy 27 grudnia to niedziela handlowa? Odpowiedzi na te pytania szuka wielu osób. Niedziela 27 grudnia jest ostatnią niedzielą w 2020 roku. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu obowiązuje w niedzielę, 27 grudnia. Niedziela 27 grudnia to ostatnia niedziela niehandlowa w tym roku. Nie zdecydowano się na wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej 27 grudnia.

Które sklepy są otwarte 27 grudnia?

Po trzech z rzędu niedzielach handlowych w grudniu 2020, ta przypadająca 27 dnia miesiąca pozostanie niedzielą niehandlową. Oznacza to, że wszystkie sklepy będą zamknięte. 27 grudnia zamknięte będą takie sklepy jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Selgros, Aldi, czy też galerie handlowe i pasaże.

Zakazowi handlu w niedzielę nie podlegają punkty handlowe i usługowe, które znalazły się w ustawie na liście wyłączeń. Chodzi o m.in. apteki, kawiarnie, cukiernie, sklepy na stacjach benzynowych czy placówki pocztowe. W niedziele niehandlowe otwarte są wybrane sklepy osiedlowe oraz sieci Żabka, Lewiatan, ABC, Carrefour Express. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. Dodatkowo 27 grudnia 2020 drobne zakupy możemy zrobić na stacjach benzynowych.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.

Przypomnijmy, że rząd chce zamknąć galerie handlowe od 28 grudnia do 17 stycznia. Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.