Niedziele handlowe w grudniu 2020. Będzie dodatkowa 6 grudnia

zakupy handel auchan
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Rząd wprowadza 6 grudnia jako niedzielę handlową, co oznacza, że w grudniu 2020 sklepy będą otwarte w trzy niedziele – 6, 13 i 20 grudnia.

Dodatkowa niedziela handlowa w grudniu

Niedziela 6 grudnia ma być handlowa. W uzasadnieniu projektu ustawy o wprowadzeniu dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu czytamy, że chodzi o rozłożenie w czasie zakupów przedświątecznych i zmniejszenie liczby klientów robiących zakupy w tym samym czasie. Ma to umożliwić zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z epidemią i wspomóc przedsiębiorców z branży handlowej, którzy dzięki dodatkowemu dniu handlowemu mogliby poprawić swoją sytuację finansową.

Obecnie projekt ustawy dotyczący zniesienia zakazu handlu w niedzielę 6 grudnia jest w Senacie. – „Komisje senackie opowiedziały się za zniesieniem zakazu handlu w najbliższą niedzielę i przyjęły ustawę bez poprawek. Będę zwracał się do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o zmianę w porządku obrad izby, by jak najszybciej, najlepiej jeszcze dzisiaj, przegłosować ustawę w sprawie zniesienia zakazu handlu w niedzielę 6 grudnia” – poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

Oznacza to, że w grudniu będziemy mieli trzy niedziele handlowe – 6, 13 i 20 grudnia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Opłata za wejście do galerii handlowej? Kontrowersyjny pomysł posła PiS

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.