Niedziele handlowe 2023. 27 sierpnia sklepy będą otwarte

Zakupy w niedziele
Zakupy w niedziele | fot. Adobe Stock

W niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. sklepy będą otwarte. To piąta z siedmiu niedziel w roku, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Następna handlowa niedziela będzie 17 grudnia.

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2023. Kiedy wypadają?

  • 29 stycznia;
  • 2 kwietnia;
  • 30 kwietnia;
  • 25 czerwca;
  • 27 sierpnia;
  • 17 grudnia;
  • 24 grudnia.

Zobacz także: Niedziele handlowe 2023 – KALENDARZ. Kiedy sklepy są otwarte?

W ustawie przewidziano także katalog 32 wyłączeń. Zakaz handlu w niedziele nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Niedziele handlowe w sierpniu 2023. Czy 27 sierpnia 2023 jest niedziela handlowa?

Dobre wieści dla osób chcących zrobić zakupy w najbliższą niedzielę! 27 sierpnia jest niedzielą handlową. Oznacza to, że tego dnia bez przeszkód mogą działać wszystkie sklepy w tym markety dużych sieci handlowych tj. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Netto, Aldi, Stokrotka, Carrefour, Leclerc, Dino, Groszek, Selgros i Makro.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.