Niedziele handlowe 2020. Najbliższa niedziela będzie wyjątkowa. 26 stycznia sklepy będą otwarte

biedronka sklep zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 2020 roku obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedziele – choć są wyjątki, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w niedziele. W niedzielę 26 stycznia 2020 zrobimy zakupy. Dlaczego 26.01.2020 to niedziela handlowa?

W najbliższą niedzielę, 26 stycznia, sklepy będą otwarte

Od nowego roku weszły w życie zaostrzone przepisy. Choć nie do końca wiadomo, dlaczego najbliższa niedziela, 26.01.2020, będzie niedzielą handlową. Tego dni otwarte będą zarówno galerie handlowe, jak i duże sieci takie jak Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland czy Leclerc. Kolejna niedziela, podczas której nie obowiązuje zakaz handlu, wypada dopiero 5 kwietnia.

Które niedziele będą handlowe w 2020 roku?

W całym 2020 roku niedziel handlowych będzie siedem (26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia). Zaostrzone przepisy weszły w życie z dniem 1 stycznia. Zakaz nie obowiązuje między innymi w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tysiąca do 100 tysięcy złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności. CZYTAJ WIĘCEJ…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.