Niedziela pod znakiem gwałtownych burz i ulewnych deszczy. Alert RCB i ostrzeżenia 2. stopnia dla regionu

chmury burzowe
Chmury burzowe | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Prognozowane są gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą ulewne deszcze. Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali Alert RCB.

Pogoda na dziś – niedziela 6.08

Polska znajduje się pod wpływem głębokiego niżu, którego ośrodek wraz z układem frontów atmosferycznych będzie przemieszczał się z południa na północ kraju. W strefie frontów, zwłaszcza przed frontem chłodnym, wewnątrz gorącej i wilgotnej masy powietrza, spodziewane są gwałtowne burze.

Prognoza burzowa IMGW na niedzielę 6 sierpnia
Prognoza burzowa IMGW na niedzielę 6 sierpnia

W niedzielę (6.08) w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Suma opadów do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7.08) zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Początkowo miejscami, głównie na północy województwa, również burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Ostrzeżenie przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Alerty pogodowe obowiązują na terenie całego województwa lubelskiego w niedzielę (6.08) od godziny 12:00 do 20:00.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 45 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – ostrzega IMGW.

Alert RCB

W sobotę (6.08) mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali Alert RCB o treści:

„Uwaga! Dziś i jutro (05/06.08) intensywne opady deszczu i burze. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe” – czytamy.

Zobacz także: Alert RCB – jak wyłączyć? Sprawdź, jak zablokować wiadomości od Alert RCB. PORADNIK

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.