Niedrzwica Duża: Wykorzystał chwilę nieuwagi kuriera. Ukradł przesyłkę z pojazdu

Kurier przesyłka paczka. Fot. Shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mężczyzna wykorzystał chwilową nieobecność kuriera przy pojeździe. Ukradł paczkę, w której jak się okazało był laptop. Wpadł na przystanku, bo w rękach trzymał laptopa.

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Bełżyc otrzymali zgłoszenie o kradzieży, jaka miała miejsce w godzinach rannych w Niedrzwicy Dużej.

 

Jak ustalono, nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracownika, z otwartego dostawczego pojazdu firmy kurierskiej ukradł przesyłkę. W paczce znajdował się laptop warty ponad 2 tys. zł.

 

Jak się okazało, sprawa kradzieży laptopa rozwiązała się w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Kiedy policjanci przejeżdżali nocą w rejonie jednego przystanków, zauważyli mężczyznę. Wzbudził ich zainteresowanie, bo trzymał przedmiot przypominający laptopa.

 

Złodziejem okazał się 47-letni mężczyzna z gminy Bełżyce. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci natknęli się na kolejne dowody kradzieży. Mundurowi znaleźli dokumenty, które ten ukradł z innego pojazdu w 2014 r. Znalezione zostały także dokumenty, które razem z portfelem i gotówką w kwocie 700 zł. ukradł jeszcze w 2009 roku.

 

Mężczyźnie za powyższe przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.