Niedrzwica Duża: Utrudnienia kolejowe na trasie Lublin – Kraśnik. Wyciek paliwa z pociągu

12669147 952186421502358 1632815460 o
fot. Dominik Wąsik

Duże utrudnienia na trasie Lublin – Kraśnik. Pociąg na przejeździe kolejowym najechał na drut, który spowodował wyciek paliwa.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:45 na odcinku między stacją Lublin Zemborzyce a Krężnica Jara. Pociąg relacji Lublin – Szastarka na przejeździe kolejowym najechał na przedmiot, najprawdopodobniej z zeznań maszynisty był drut, który uderzył w zbiornik paliwa. Efektem było wyciek paliwa.

Skierowana do akcji straż pożarna zatamowała wyciek paliwa z szynobusu. Przed godziną 20 ruch na trasie został przywrócony w obie trasy.

Jak informuje straż z 500-litrowego zbiornika paliwowego wyciekło 180 litrów oleju napędowego. Żaden z pasażerów nie ucierpiał.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.