Nieco ponad miesiąc do końca budowy pierwszego etapu Lubelskiej Akademii Futbolu. Jak postępują prace?

Budowa Lubelskiej Akademii Futbolu
Budowa Lubelskiej Akademii Futbolu | fot. Motor Lublin

Do 30 czerwca spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa musi zakończyć prace związane z budową pierwszego etapu Lubelskiej Akademii Futbolu. W przypadku niedotrzymania terminu spółka będzie musiała zapłacić miastu 1 mln zł kary.

Budowa Lubelskiej Akademii Futbolu

W ostatnich dniach na terenie inwestycji pojawili się piłkarze Motoru Lublin, którzy w samych superlatywach wypowiadali się o realizowanej inwestycji. Co słuchać na budowie? Dużo się dzieję, bo zbliża się termin zakończenia pierwszego etapu prac, który i tak już raz był zmieniany. Pierwotnie pierwsza część Lubelskiej Akademii Futbolu, w której skład wchodzą cztery boiska, miała zostać oddana do 30 września 2021 r.

„Podczas prac okazało się, że założenia przyjęte według opracowań geotechnicznych z marca 2021 roku stały się nieaktualne. Konieczne było wprowadzanie zmian w rozwiązaniach technicznych” – wyjaśnia Agnieszka Juścińska, wiceprezes Lubelskiej Akademii Futbolu. Oprócz problemów z gruntem niesprzyjające okazały się być także warunki pogodowe, a dokładnie ponadnormatywne opady deszczu, które utrudniały pracę ciężkiego sprzętu na tym terenie.

Ratusz ustalił nowy termin ukończenia czterech boisk na 30 czerwca 2022 r.

„Spółka nie występowała o dalszą zmianę terminów, nie sygnalizowała również innych potrzeb. Jesteśmy w stałym kontakcie z dzierżawcą i zgodnie z naszą wiedzą prace trwają. Przeprowadziliśmy również wizję lokalną dla oceny realizacji prac w ramach pierwszego etapu, czyli budowy czterech boisk” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Jak urzędnicy oceniają postęp inwestycji?

„Dotychczasowe zgłoszenia dotyczące procesu inwestycyjnego, które dzierżawca przedstawił i uzasadnił, zyskały odzwierciedlenie w podpisanych aneksach. Zgodnie z nimi termin realizacji I etapu inwestycji dotyczący budowy 4 boisk piłkarskich upływa 30 czerwca” – komentuje Joanna Stryczewska.

Spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa też jest pewna dotrzymania czerwcowego terminu.

„Spółka prowadzi prace związane z budową 4 boisk piłkarskich i na dzień dzisiejszy nie przewiduje opóźnień w dotrzymaniem terminu zakończenia pierwszego etapu do 30 czerwca” – zapewnia Agnieszka Juścińska, wiceprezes Lubelskiej Akademii Futbolu.

Przypomnijmy, że zgodnie z podpisanymi aneksami do umowy do połowy września spółka Lubelska Akademia Futbolu ma uzyskać pozwolenie na budowę, a do drugiej połowy października 2023 roku zakończyć II etap inwestycji, w którego skład wchodzą pozostałe trzy boiska i budynek treningowo-szkoleniowy z halą sportową. Znajdą się w nim też szatnie, magazyny, gabinety odnowy i sale dla trenerów.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.