Niebiesko-żółty Lublin z okazji 31. rocznicy niepodległości Ukrainy. Wydarzenia 24 sierpnia [PROGRAM]

Lublin solidarny z Ukrainą
Lublin solidarny z Ukrainą | fot. Miasto Lublin

24 sierpnia obchodzony jest Dzień Niepodległości Ukrainy. Przypadającą w tym roku 31. rocznicę tego wydarzenia Lublin uczci poprzez podniesienie flag Polski i Ukrainy na budynku Ratusza.

Obchody Dnia Niepodległości Ukrainy w Lublinie

W środę 24 sierpnia o godz. 12 nastąpi podniesienie flag Polski i Ukrainy na lubelskim Ratuszu, z udziałem Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie. Po uroczystości, przed Ratuszem wystąpią stypendyści Programu Stypendiów Rozwoju Stowarzyszenia Homo Faber: Yeva Kutsevil (wokal) oraz chór dziecięcy i młodzieżowy pod batutą Halyny Navrotskiej.

Poniżej publikujemy program tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy w Lublinie.

11:00 Złożenie wieńców przy pomniku żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej na cmentarzu prawosławnym przy ul. Lipowej w Lublinie
12:00 Podniesienie flag Polski i Ukrainy na lubelskim Ratuszu z udziałem Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie
18:00 Boska Liturgia w Dniu Niepodległości w języku ukraińskim w kościele św. Jozafata, przy ul. Zielonej 3
19:00 Spotkanie na Placu Litewskim, podczas którego między innymi odśpiewany będzie hymn narodowy Ukrainy i utworzony łańcuch solidarności, organizatorem jest Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza
19:30 Projekcja filmów krótkometrażowych projektu multimedialnego Ukrainer” przedstawiających miasta ukraińskie takie jak Mariupol, Siewierodoneck czy Chersoń przed okupacją oraz filmu Kultura vs wojna – badania terenowe nad wartością kultury w czasie wojny” przygotowanych przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza. Filmy prezentowane będą w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dla władz miasta ważniejsze są ukraińskie święta niż polskie. Ilu przedstawicieli władz miasta było obecnych na obchodach rocznicy rzezi wołyńskiej?? Wstyd.