Niebezpieczne lądowanie spadochroniarza. Uderzył w siatkę ogrodzeniową lotniska

68 131662
Pechowe lądowanie skoczka na siatce ogrodzenia lotniska | fot. KMP Zamość

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia, w którym spadochroniarz, lądując, uderzył w siatkę ogrodzeniową lotniska. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie lotniska w miejscowości Mokre, pod Zamościem. Odbywały się tam cotygodniowe skoki szkoleniowe ze spadochronem. Uczestniczący w nich 42-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego uległ wypadkowi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że skoczek posiadający odpowiednie przeszkolenie oraz uprawnienia do samodzielnego wykonywania skoków, w sposób niewłaściwy zaplanował manewr lądowania.

Skok miał zakończyć w bezpiecznym miejscu ok. 200 metrów od zabudowań, a wylądował na siatce ogrodzeniowej lotniska. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Skoczek był trzeźwy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.