Niebezpieczna pogoda w powiecie lubelskim. Strażacy odbierają już pierwsze zgłoszenia

Gałąź leżąca na ulicy
Gałąź leżąca na ulicy | fot. Dominik Wąsik

Na razie głównie dotyczą silnego wiatru.

Strażacy interweniują do skutków silnego wiatru i deszczu

Przypomnijmy, że w południowej części województwa lubelskiego obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Prognozowane są burze, silny wiatr deszcze, a nawet grad. O szczegółach pisaliśmy tutaj: Przed nami kolejny dzień z burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla woj. lubelskiego

Strażacy odbierają już pierwsze zgłoszenia. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie Piotr Kołtun przekazał nam, że na ten moment (stan na godz. 18:10) strażacy otrzymali łącznie pięć zgłoszeń z terenu powiatu lubelskiego, z czego dwa z Lublina. Cztery dotyczyły połamanych drzew, a jedno zalania budynku.

W Lublinie strażacy interweniowali na ul. Karola Lipińskiego i Lawinowej, gdzie silny wiatr uszkodził drzewa i gałęzie spadły na chodnik/ulicę.

Zobacz także: Kłębią się ciemne chmury i grzmi. Gdzie jest burza nad Lublinem? Radar burz NA ŻYWO

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.