Niebawem w Lublinie poczujemy klimat świąt. Gdzie pojawią się iluminacje?

67461629 2575147959196817 5569503544077189120 o
Napis I LOVE LUBLIN | fot. Shymansky photography

Już wkrótce mieszkańcy Lublina poczują świąteczny klimat. Na początku grudnia zostanie uruchomiona bożonarodzeniowa iluminacja świetlna.

Lublin w tym roku bez jarmarku bożonarodzeniowego. Miasto nie rezygnuje jednak ze świątecznych iluminacji, które rozświetlą ulice Lublina.

Montaż iluminacji zaplanowany jest w dniach od 2 do 5 grudnia. Jako pierwsze pojawią się elementy na latarniach i drzewach na deptaku, następnie ozdoby na Placu Litewskim. Kolejnym etapem będzie ustawienie wszystkich dekoracji wolnostojących. 4 i 5 grudnia, jako ostatni element, montowana będzie 13-metrowa choinka na placu Łokietka, przed Ratuszem.

Gdzie pojawią się iluminacje?

Lokalizacje i skład dekoracji świątecznych będą analogiczne do roku ubiegłego. W przestrzeni miasta zobaczymy m.in. altankę inspirowaną architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej, która stanie na placu Po Farze, ramkę do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” na Placu Litewskim.

Na deptak powrócą podświetlane figury poety i pary mieszczan w renesansowych strojach, a przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła, które można wykorzystywać do robienia świątecznych fotografii. Nad ul. Złotą, Grodzką i Bramową zabłysną kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.

Na placu przed Galerią Centrum, wzorem lat poprzednich, stanie szopka. Jej montaż planowany jest w terminie 7-15 grudnia, tak by od 16 grudnia dostępna była dla odwiedzających. Obok niej staną dwa podświetlane anioły. Nowy świąteczny element pojawi się w napisie „I love Lublin”, stojącym na Placu Litewskim.

Włączenie światełek na miejskiej choince i wszystkich świątecznych dekoracjach planowane jest na 6 grudnia.

„W związku z ograniczeniami wywołanymi epidemią, nie będzie temu towarzyszyło spotkanie z mieszkańcami i wspólne włączenie iluminacji. Z tych samych przyczyn, w szopce nie będą odbywały się występy kolędników oraz inne spotkania” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ozdoby będą rozświetlać ulice Lublina przez ponad 2 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.